A Momentum nem támogatja, hogy „offshore-lovagot” küldjön a DK az Országgyűlésbe
Gelencsér Ferenc szerint ez nem fér bele a pártja értékrendjébe. Vizsgálják, hogy milyen jogi lehetőségeik vannak.
Gelencsér Ferenc szerint ez nem fér bele a pártja értékrendjébe. Vizsgálják, hogy milyen jogi lehetőségeik vannak.
A magyar nyilvántartás szerint Ráczné Földi Juditnak már nincs köze offshore vállalkozáshoz, a hivatalos szlovák nyilvántartás szerint azonban van. A DK azt ígérte, bepereli a lapot, a Heti Válasz közleménye szerint ezt várják is.
A Seagull Mrd névre hallgató jármű legalább 8 méterrel hosszabb a Ladynél.
Elméletileg 466 millió forintért vettek orvosi eszközöket, gyakorlatilag 101 milliót költöttek rájuk. A különbség egy offshore cég számláján landolt.
A politikus a Facebook-oldalán szólalt meg.
Terjedelmes interjút adott a kormánybiztos a Figyelőnek, de azt nem árulta el, hogy miért adott kölcsön 150 ezer dollárt a kormányzati potentátok körül sündörgő tanácsadónak. Elmondta viszont, hogy szerinte elég adót fizet, cégei pedig átláthatóan működnek. Ja, és Rogán Antalt is a barátjának tartja.
A most kiszivárgott dokumentumok keltette világraszóló botrány nyomán épp nem úgy tűnik, hogy leáldozóban lennének az offshore-paradicsomok, pedig a politikusok régóta ígérgetik, hogy a nemzetközi egyezmények egyre szigorúbban próbálják gátolni ezt az üzleti technikát. De mire jó egyáltalán az offshore cég, és tényleg ördögtől való az egész találmány?
Kecskemét egykori fideszes képviselője eltitkolta vagyonbevallásában offshore cégét.
A 300 ezer euróért közel három éve értékesített letelepedési kötvényeket a legtöbb esetben strómanokon keresztül, offshore államokban bejegyzett értékesítő cégek adják el - és húznak érte 25-30 százalékos hasznot – mondta a Hírtévében Wiedemann Tamás.
Miután tovább lazultak a Stabilitási Megtakarítási Számlákra vonatkozó szabályok, még többen forgatták be anonim módon pénzüket, a legutóbbi három hónapban 11,2 milliád forintot kötöttek le. Az SMSZ célja eredetileg az volt, hogy a külföldi – sokszor offshore – vagyonokat hazacsábítsák, mely pár év lekötés után szabadon felvehetővé válik adóvizsgálat nélkül.
Több mint egymilliárd forintért vásárolt meg egy XII. kerületi villát a nemzeti bank Pallas Athéné Alapítványa egy olyan cégtől, amely egy virgin-szigeteki vállalkozás tulajdonában áll. Az alapítvány új székházát a budai Várban fogják kialakítani, erre a célra egy romos Úri utcai épületet vettek meg, nettó 795 millióért.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium egyik államtitkára tulajdonosa volt egy ciprusi offshore cégnek, de ezt nem tüntette fel vagyonnyilatkozatában. Horváth Attila Imre ráadásul vezetője is volt a társaságnak, ami a törvény szerint összeférhetetlen az állami tisztségviselők pozíciójával – írja a VS.hu.